1. ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Would you like a career as a...

PRINCE SILVERO

ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Full Time

location_iconPeristeri, Greece

when_icon 2019-08-28

salary_icon -

info iconBasic information

Περιγραφή Θέσης:

  • Καταχώρηση δαπανών και εγγραφών Γενικής Λογιστικής
  • Διεκπεραίωση καθημερινών λογιστικών εργασιών
  • Σύνταξη και υποβολή περιοδικών δηλώσεων ΦΠΑ-VIES-INTRASTAT, παρακρατούμενων φόρων
  • Καταχώρηση προσλήψεων και αποχωρήσεων σε σύστημα ΕΡΓΑΝΗ, τήρηση αρχείου μισθοδοσίας
  • Συμφωνίες υπολοίπων προμηθευτών και σύνταξη μηνιαίων καταστάσεων πληρωμών
  • Εξωτερικές εργασίες λογιστηρίου σε τράπεζες, ΔΟΥ και λοιπές υπηρεσίες
  • Αρχειοθέτηση παραστατικών
job description iconResponsibilities

Προσόντα:

  • Πτυχιούχος Ανώτατης Οικονομικής Σχολής ή Τ.Ε.Ι. τμήματος Λογιστικής
  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση (έως 3 έτη)
  • Καλή γνώση ERP συστημάτων, ΜS Office, Αγγλικής γλώσσας
  • Μεθοδική σκέψη, Οργανωτικές και Επικοινωνιακές Ικανότητες, Ικανότητα ανάληψης Πρωτοβουλιών, Πνεύμα συνεργασίας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Ηλικία έως 30 ετών
  • Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου
job requirements iconBasic Requirements
  • ΤΕΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ
  • ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
  • ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ ΑΠΟ 1 ΕΩΣ 3 ΕΤΗ
good to have iconGood to have