1. Recruitment & Talent Acquisition Intern

Recruitment & Talent Acquisition Intern

OTE
Αθήνα, Αθήνα , ΕΛΛΑΔΑ
24 days ago
Πρακτική Άσκηση
Εργασια στο Γραφείο

Job Skills

  • Communication Skills
  • Human Recources
  • Microsoft Office
  • Teamwork

Βασικές Πληροφορίες

Στον Όμιλο ΟΤΕ εργαζόμαστε για να φτιάξουμε έναν καλύτερο κόσμο για όλους, μέσω της τεχνολογίας και της καινοτομίας. Για να τα καταφέρουμε, επενδύουμε στο ισχυρότερο και ανταγωνιστικότερό μας πλεονέκτημα: στους ανθρώπους μας. Στελέχη που ξεχωρίζουν για την άριστη τεχνογνωσία, την ευσυνειδησία και την υπευθυνότητα, και δίνουν καθημερινά τον καλύτερό τους εαυτό.

Εάν εργάζεσαι με πάθος για αυτά που πιστεύεις, τότε γίνε ένας από εμάς!

Αρμοδιότητες

  • Διαχειρίζεται την αρχική επιλογή (screening) των αιτήσεων - βιογραφικών που λαμβάνει και αξιολογεί κατά  πόσο οι υποψήφιοι πληρούν τις απαιτήσεις των θέσεων εργασίας
  • Συμμετέχει σε projects, career events και άλλες εκδηλώσεις
  • Επικοινωνεί με υποψηφίους και line managers, οργανώνει συνεντεύξεις και συμμετέχει στη διαδικασία στελέχωσης

Οφέλη

  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Απόκτηση επαγγελματικής εμπειρίας
  • Επαγγελματική δικτύωση
  • Διερεύνηση καριέρας
  • Ανάπτυξη soft skills

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο AEI /ΤΕΙ/ ΙΕΚ/ Κολλέγιο με κατεύθυνση Οικονομίας και Διοίκησης, Ανθρωπιστικών Σπουδών κ.α.
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικών

Αναζητούμε ανθρώπους με:

  • Πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ευελιξία & προσαρμοστικότητα
  • Ικανότητα εστίασης στο αποτέλεσμα
  • Πάθος για την τεχνολογία